no-img
فروشگاه فایل دوسیا

پاورپوینت-طراحی و ساخت بلبرینگ و رولربرینگ- در۴۵ اسلاید-powerpoin-ppt - فروشگاه فایل دوسیا


فروشگاه فایل دوسیا
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

<span itemprop=پاورپوینت-طراحی و ساخت بلبرینگ و رولربرینگ- در۴۵ اسلاید-powerpoin-ppt" />
zip
دی ۸, ۱۳۹۵

پاورپوینت-طراحی و ساخت بلبرینگ و رولربرینگ- در۴۵ اسلاید-powerpoin-ppt">پاورپوینت-طراحی و ساخت بلبرینگ و رولربرینگ- در۴۵ اسلاید-powerpoin-ppt


دانلود پاورپوینت-طراحی و ساخت بلبرینگ و رولربرینگ- در۴۵ اسلاید-powerpoin-ppt

پاورپوینت-طراحی و ساخت بلبرینگ و رولربرینگ- در45 اسلاید-powerpoin-ppt

پاورپوینت-طراحی و ساخت بلبرینگ و رولربرینگ- در۴۵ اسلاید-powerpoin-ppt:

بیشتر پیشرفتهائی که در زمینه صنایع و مهندسی صنایع در جهان صورت گرفته و یا می گیرد که جزو لاینفک قرن حاضر می باشند بدون وجود برینگ ها که تا حد زیادی بر نیروی اصطکاک موجود در تمامی ماشین آلات و صنایع ماشین سازی و الکتریکی و خانگی و در صنایع خودروسازی غلبه می کند ، امکان پذیر نبوده و با پیشرفت روز افزون در صنایع ماشین سازی و خودروسازی روز بروز بر اهمیت وجود برینگ ها افزوده می شود .

ازنظرتاریخی زمان اختراع برینگ ها بطور دقیق مشخص نیست اما با وجود کشفیات و شواهد تاریخی می توان گفت که ساخت برینگ به دوران روم باستان بر می گردد که پیشروان صنعت برینگ در آن زمان زندگی می کرده اند ، زیرا هنگامی که در سال ۱۹۲۸ دریاچه “نمی ” (Nemi) خشک شد بر روی یکی از دو کشتی پاروئی که از زمان امپراطور بزرگ روم کالیگولا باقی مانده بود بلبرینگی یافت شد که تکیه گاههای آن از چوب ساخته شده بود و دارای ساچمه های برنزی بود ، که از نظر شکل نیز شبیه بلبرینگ های امروزی بوده است . احتمالاً این بلبرینگ در زیر مجسمه بسیار بزرگی برای حمل و یا چرخش آن قرار داده شده بود .

۱۵۰۰  سال بعد لئوناردو داوینچی فیلسوف و ریاضیدان ایتالیائی در دوران حیات خود محاسباتی بر روی یاتاقانهای غلطشی انجام داد که بر حسب آن محاسبات بلبرینگ بصورت ابتدائی ساخته شد و می توان گفت که تا حدود اواخر قرن نوزدهم و تا زمان اختراع دوچرخه و چرخ خیاطی ، ماشین بخار ، ماشین آلات نساجی و غیره اقدامات چندانی در تکمیل و ساخت برینگ ها صورت نگرفته بود .

در اواخر قرن نوزدهم با گسترش صنعت دوچرخه سازی اولین تقاضا برای یاتاقانهای بدون اصطکاک بود لذا در همین عرصه کارخانه هائی درانگلستان و آلمان شروع به ساختن ساچمه های فولادی کردند که تقریباً در همین زمان نیز بلبرینگ به نسبت خیلی کم برای کارهای مهندسی در امریکا ساخته می شد . با اینکه دانش بشر در زمینه برینگ ها در سطح ابتدائی بود اما نیاز به وجود اجسامی که بتواند خصوصیات مربوطه را داشته باشند و به مقدار بسیار زیادی بر نیروی اصطکاک فائق آید بیشتر احساس می شد . بعدها دانشمندی بنام Robert stribeck تحقیقات اساسی در مورد مهندسی برینگ انجام داد در همین زمان بود که گسترش صنعت اتومبیل سازی بهترین زمینه تقاضا برای این محصول بود . بنابراین در عرض ده سال یعنی از سال ۱۹۰۲ الی ۱۹۱۲ بیش از هفت نوع برینگ که امروزه نیز مورد استفاده قرار میگیرد ساخته شد .

با ایجاد تحول اساسی در تکنولوژی طی سده های نوزدهم و بیستم به جهت گسترش نیازهای بشری و پیشرفت سریع تکنولوژی در عرصه های صنایع ماشین های ابزار و افزار ، صنایع خودروسازی ، وسایل خانگی ، سازه های فضائی و بسیاری از صنایع دیگر این محصول نیز روزبروز تکامل یافته تر شد . چرا که این محصول رابطه تنگاتنگی با کارآئی دستگاهها و خودروهای ساخته شده و ارتباط قریبی با ارتقاء سطح تکنولوژی بشری دارد .

البته تولید برینگ ها بصورت انبوه ، مدرن و استاندارد به سال ۱۹۰۷ بر می گردد.

در این سال مهندسی در یک کارخانه نساجی به سبب بروز مشکلاتی که از شکستن برینگها در اثر خمش شفت متوجه خط تولید می شد به فکر ساخت برینگی افتاد که بتواند خود را با خمش شفت مطابقت  دهد که این شخص Dr. Sven Wingquist دکتر سوان وینکوئیست بنیانگذار شرکت –- بلبـرینـگ  SKF  سوئـد بوده  که به اخـتراع بلبرینـگ های خود تنـظیم  دســت یافـت     Self aligning ball bearing . امروزه برینگها در انواع متنوع و مختلف در ابعاد بسیار وسیعی در سراسر دنیا توسط شرکتهای SKF تولید می شود .

تضمین کیفیت و کارآئی مناسب برینگها تحت دورها و شرایط پیچیده بارهای اعمال شده و شرایط استثنائی نظیر کار در درجه حرارتهای بحرانی ، خلاء و محیطهای خورنده و غیره از دلائل عمده ای است که تأکید بر گسترش دامنه مطالعات و تحقیقات و پیشرفت روز افزون در تکنولوژی ساخت برینگها در این عرصه از صنعت را دارد .

شرکت بلبرینگ ایران

شرکت بلبرینگ ایران (IBC ) در بیست و پنچم سپتامبر ۱۹۶۹ با مشارکت جهانی SKF سوئد تأسیس شده است . این شرکت ، بلبرینگ و رولر برینگ های مخروطی را بر اساس مشخصات ارائه شده ISO ( سازمان استاندارد جهانی ) تولید می کند .

کارخانه مدرن شرکت درشهرتبریزواقع شده وبالغ بر ۳/۶ میلیون عدد از بلبرینگ ورولر برینگ مخروطی و همچنین بالغ بر ۱۲ میلیون عدد انواع ساچمه در سایزهای مختلف تولید می کند .

این کارخانه با پیشرفته ترین تکنیکهای تولید ،با بهترین مشخصات کیفی و نظام کنترل کتفی بسیار قوی و دقیق تجهیز شده است و تمام تولیدات آن و دقت چرخشی برینگهای IBO مطابق استانداردهای بسیار بالاست .

بلبرینگهای شیار عمیق یک ردیفه یکی از برینگهائی است که بطور بسیار وسیعی در صنایع اتومبیل ، تجهیزات صنعتی ، ماشینهای ابزار و لوازم خانگی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد . به خاطر آنها ، این نوع از برینگها قادر به تحمل بارهای محوری در دوجهت تحت چرخش بسیار زیاد هستند .

قابلیت تحمل بارهای شعاعی و دارا بودن این خصوصیت مطلوب بعنوان یک مشخصه بسیار برجسته برای چنین برینگ هائی تلقی می شود .

عمده ترین فعالیت شرکت بلبرینگ ایران تولید بلبرینگهای شیار عمیق بوده که بطور بسیار وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد تایپهای سری ۶۲و۶۳ می باشد .

محصولات تمام شده بصورت موارد زیر تجهیز می شوند :

Z- در پوش فلزی (در پوش غیر پلاستیکی) در یک طرف برینگ .

۲Z- در پوش فلزی Zدر دو طرف برینگ .

RS – در پوش پلاستیکی از پلاستیک مصنوعی از پلی ارتین در یک طرف برینگ .

۲RS – در پوش پلاستیکی RS در دو طرف برینگ .

N- شیار رینگ فنری در قسمت بیرونی سطح رینگ خارجی .

NR- مانند N اما با رینگ فنری .

ZN- درپوش فلزی در یک برینگ و شیار رینگ فنری در رینگ بیرونی برینگ در طرف دیگر .

ZNR – مانند ZN اما با رینگ فنری .

 

IBO شرکت بلبرینگ ایران تولید کننده رولر برینگهای مخروطی در اندازه های اینچی می باشد . برای این منظور بهترین عمل کردچنین رولر برینگها ، آنها بطور ویژه برای چرخهای اتومبیلها ساخته می شوند . برای این منظور بهترین و مناسب ترین کار در طراحی درونی و تولید آنها انجام می یابد . خصوصیات برجسته از طریق کاربرد آنها با ملاحظه مشخصات آنها بطور خلاصه بشرح زیر می باشد :

* افزایش در قابلیت تحمل میزان بارهای محوری و شعاعی با در نظر گرفتن کاربردهای ویژه .

*افزایش در میزان تحمل بارهای دینامیکی و استاتیکی .

* اصطکاک بسیار کم و کاهش در سائیدگی و دمای عملیات .

* این نوع از رولر برینگ ها بر طبق تلرانسهای نرمال استاندارد تولید می شوند .

شرکت بلبرینگ ایران IBC تولید کننده انواع مختلفی از ساچمه های فولادی از آلیاژ کربن و کروم بسیار بالا SAE 52100 مطابق با سیستم DIN 100 cr6

مواد اولیه بصورت سیمهای کلافی نورد سرد انتخاب می شود پس از عبور از نورد سرد و عملیات ویژه و مختلف ساچمه ها اینجا تولید می شوند بخاطر اینکه عملیات اولیه خود را در پروسه های تولید که بعنوان ساچمه های نیمه تمام تولید شده بودند ، کامل کنند .

علاوه بر این ساچمه های فولادی در کوره های مخصوص بطور مداوم حرارت داده می شوند که تحت پروسه کنترول ویژه ای برای دست یابی به ساختار درونی مناسب و همگن قرار بگیرند .

در این محل از تولید ،میزان مشخصی ساچمه ها به۳ HRC  ۶۲+ می رسند .

نهایتاً ساچمه ها از مراحل متوالی ، سنگزنی سخت ، پولیشکاری ، پرداخت نهائی عبور داده میشوند تا اندازه نهائی بدست آمده و سطوح مطلوب بطور تمام و کمال بدست آید .

بکار گیری و اعمال روشهای کنترل کیفی دقیق همچون وسیله اندازه گیری میکروسکوپی ، دقت ابعادی ، صافی سطح ، قسمتهای صوتی و لرزشی ، چرخش در RPM 1800 ، متالوگرافی آزمایش تحمل بار در هر سیکل تولید ، انجام می شود ، این عملیات حاکی از اطمینان از بهترین کیفیت ساچمه– ها با بهترین نتایج ، لازمه اعمال چنین عملیات مختلف و پیچیده ای را می نماید .

IBC شرکت بلبرینگ ایران همچنین تولید کننده بلبرینگ های شیار عمق مخصوص در تلرانسهای نرمال برای صنعت اتومبیل سازی می باشد .

برای چرخش فعالیتهای تولیدی IBC، ساخت چنین نوع بلبرینگها ،بهترین معرف برای شناسائی هویت اصلی کارخانه می باشد بخاطر دارابودن طراحی مخصوص و کیفیت بسیار بالای آنها .

بکار گیری تجهیزات اندازه گیری بسیار دقیق و پیشرفته ، برای اندازه گیری و آنالیز خصوصیات برجسته بلبرینگها ، از اهداف بسیار عمده و مهم تضمین کیفیت IBC می باشد ، …

Dosya.ir مرجع پروژه و تحقیقات دانشگاهی و علمی کشور

dosya.ir

 

۷,۰۰۰ تومان – خرید


موضوعات :

درباره نویسنده

فیض اله رحیمی سرداری 194 نوشته در فروشگاه فایل دوسیا دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *